apius-logo
upper-burgerbottom-burger
Podglądanie na ekranie czyli video połączenia w medycynie
Wykorzystując urządzenia Cisco Systems nasi eksperci zapewnili wysokiej klasy połączenie audiowideo umożliwiając uczestnikom KardioRegionalii w Grudziądzu.
01.
Podglądanie na ekranie czyli video połączenia w medycynie

Mariaż technologii i umiejętności naszych inżynierów to przepis na sukces w telemedycynie. Wykorzystując urządzenia Cisco Systems nasi eksperci zapewnili wysokiej klasy połączenie audiowideo umożliwiając uczestnikom KardioRegionalii w Grudziądzu, obserwowanie w czasie rzeczywistym i na odległość zabiegu zamknięcia uszka lewego przedsionka serca.

Lekarze specjaliści z całej Polski dzięki zastosowanej technologii, mieli zapewnioną otwartą komunikację on line na linii operator – odbiorcy – moderator. Zbudowanie odpowiedniej struktury pozwoliło na transmisję, przeglądnięcie i przesyłkę obrazów z zabiegu czy przeprowadzanej diagnostyki, gwarantując płynność sygnału, wyrazistość obrazu i wysoki poziom uwidocznienia szczegółów.

"Technologia w połączeniu z wysokimi kompetencjami to dzisiaj obiecująca przestrzeń dla rozwoju medycyny. Daje nam okazję do wymiany doświadczeń, edukacji czy diagnostyki pacjentów łącząc specjalistów bez względu na odległość. Zaufaliśmy doświadczeniu i wiedzy inżynierów z firmy Apius Technologies, którzy zapewnili nam jakość połączenia i niezawodność podczas całej retransmisji" - mówi Wojciech Ogorzeja, Ordynator Oddziału Kardiochirurgii w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Wł. Biegańskiego.
„Stworzenie interaktywnych warsztatów medycznych z modułami aktywnego udziału, wyrazistością obrazu i jakością dźwięku to obecnie technologia na wyciągnięcie ręki " - mówi Tomasz Kawa, Członek Zarządu Apius Technologies SA. "Wystarczy wydajna infrastruktura sieciowa, odpowiedni sprzęt video i jego prawidłowa rekonfiguracja a każdy lekarz może zdalnie uczestniczyć w zabiegu“ – dodaje T. Kawa.

Oprócz transmisji obrazów ze specjalistycznych kamer medycznych takich jak urządzenia laparoskopowe czy kamery w lampach bezcieniowych można również miksować i przesyłać parametry życiowe z urządzeń medycznych a następnie kierować na dowolne odbiorniki (monitory, telewizory czy projektory).

„Wybrane czynności mogą być nagrywane, a kluczowe momenty dołączane do elektronicznej dokumentacji pacjenta, dodatkowo system jest na tyle elastyczny, że szpital może wykonać transmisje zabiegu do dowolnego miejsca na świecie" - dodaje Tomasz Kawa.

Nasi Klienci z sektora medycznego to największe szpitale, jednostki wysokowyspecjalizowane, to liderzy informatyki.

Zobacz więcej pod linkami:
http://tvsm.pl/videoteka/gsi/2...
http://bieganski.org/pl/news/3...