apius-logo
upper-burgerbottom-burger
Mikrosegmentacja i model Zero Trust - Illumio
01.
Illumio nowym partnerem spółki

Jesteśmy dumni, dzieląc się informacją iż zostaliśmy oficjalnym partnerem firmy Illumio, światowego lidera z zakresu mikrosegmentacji oraz ochrony realizowanej w modelu Zero Trust. „- Partnerstwo z Illumio i rozwój kompetencji w obszarze mikrosegmentacji, ochrony środowisk chmurowych oraz kontenerowych ma na celu dokładniejsze dopasowanie naszej oferty do wymagań naszych Klientów oraz rynku” – mówi Łukasz Kułacz, Prezes Zarządu Apius Technologies SA.

 

Nasi Klienci realizujący strategię cyfrowej transformacji lub technologicznej modernizacji, coraz częściej napotykają na problem niedopasowania technologicznego. Tradycyjne produkty z zakresu bezpieczeństwa sieci, nie są w stanie zaadresować wymagań nowych środowisk, a produkty nowej generacji nie są skuteczne w ochronie środowisk tradycyjnych. Illumio zapewnia praktyczną realizację postulatów modelu Zero-Trust dla serwerów fizycznych, maszyn wirtualnych, kontenerów, zarówno w prywatnych ośrodkach przetwarzania danych, chmurze publicznej jak i infrastrukturze hybrydowej. W każdym z powyższych scenariuszy Illumio zapewnia pełną widoczność ruchu sieciowego, przejrzystą wizualizację zależności aplikacyjnych oraz możliwość tworzenia zunifikowanych polityk mikro i nano segmentacyjnych, których postać jest niezależna od stosowanej architektury.

 

Zespół naszych ekspertów dostarczy niezbędną wiedzę i pomoc podczas całego procesu wdrażania modelu Zero Trust. Począwszy od analizy i wskazania krytycznych obszarów implementacji, poprzez fazę PoC, przeprowadzanie właściwego wdrożenia, aż po etap wsparcia powdrożeniowego czy integracji z systemami SIEM/SOAR, klient otrzyma merytoryczną opiekę naszych inżynierów.  „- Posiadamy zarówno głęboką wiedzę techniczną jak i liczne doświadczenia, które zdobyliśmy realizując projekty z obszaru mikrosegmentacji. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprawnie realizować wdrożenia systemów tej klasy przy minimalizowaniu pracochłonności i ryzyka po stronie naszych Klientów"– dodaje Łukasz Kułacz.O Illumio:

Od 2013 roku Illumio dostarcza Klientom narzędzia do ochrony zasobów teleinformatycznych, redukujące powierzchnię ataku i możliwość rozprzestrzenienia się zagrożeń w obrębie całej infrastruktury data center. Rozwiązania te, w czasie rzeczywistym, zapewniają wizualizację przepływów wewnątrz infrastruktury, a tym samym w intuicyjny sposób ułatwiają zrozumienie potencjalnego zagrożenia i wyodrębnienie jedynie poprawnej komunikacji sieciowej.

 

Illumio zapewnia jednolitą konsolę do zarządzania bezpieczeństwem dla wszystkich komponentów infrastruktury. W oparciu o Natural Language Policies, Illumio tworzy polityki bezpieczeństwa bazujące na roli biznesowej poszczególnych zasobów teleinformatycznych. Umożliwia to w szybki i łatwy sposób uzyskanie ochrony nawet na poziomie nanosegmentacji. Dodatkowo, w powiązaniu z informacjami o podatnościach, Illumio tworzy wzbogacony obraz zagrożeń i priorytetyzuje ochronę systemów najbardziej narażonych na atak.

 

Illumio w sposób agentowy zapewnia ochronę na poziomie systemu operacyjnego czy klastra kontenerowego, wykorzystując wbudowane, natywne rozwiązania do filtrowania ruchu, w minimalny sposób ingerując w rozwiązania Klienta. Podejście to minimalizuje ryzyka związane z degradacją wydajności lub niekompatybilnością.

 

Rozwiązania Illumio zostały docenione przez niezależnego doradcę i firmę konsultingową Forrester oraz wielu Klientów m.in. Morgan Stanley, BNP Paribas czy Salesforce.