apius-logo
upper-burgerbottom-burger
APIUS Forum 2013
W dniach 25-26 kwietnia 2013 w Hotelu Afrodyta Bussines&Spa w Radziejowicach odbyło się APIUS Forum 2013.
01.
Apius Forum 2013

W dniach 25-26 kwietnia 2013 w Hotelu Afrodyta Bussines&Spa w Radziejowicach odbyło się APIUS Forum 2013. To już druga edycja konferencji organizowanej przez Apius, na którą mieliśmy zaszczyt zaprosić naszych Klientów oraz Partnerów.

Podczas konferencji APIUS FORUM 2013, wspólnie z naszymi partnerami technologicznymi, przedstawiliśmy szereg innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie rozwiązań z zakresu komunikacji IP oraz bezpieczeństwa informacji. Dwudniowe spotkanie wypełnione było interesującym programem merytorycznym, a ciekawe miejsce zapewniło naszym uczestnikom doskonałą atmosferę podczas całego pobytu. W dniach 25-26 kwietnia 2013 w Hotelu Afrodyta Bussines&Spa w Radziejowicach odbyło się APIUS Forum 2013. To już druga edycja konferencji organizowanej przez Apius, na którą mieliśmy zaszczyt zaprosić naszych Klientów oraz Partnerów.

Konferencję otworzył Łukasza Kułacz, Prezes Zarządu Apius Technologies Sp. z o.o., który przedstawił największe sukcesy Spółki w 2012 roku oraz plan rozwoju firmy na lata 2013-2014.

Pierwszym prelegentem był Gaweł Mikołaczyk (Cisco Systems), a jego wystąpienie poświęcone było bezpieczeństwu w Centrach Przetwarzania Danych, w tym m.in. ochronie przed atakami sieciowymi, systemach firewall dużej skali segmentacji horyzontalnej i wertykalnej centrów przetwarzania danych oraz Cloud Interconnect.

Podczas drugiej prezentacji Piotr Linke (SourceFire) przekonywał uczestników, że istnieją rozwiązania, które w skuteczny sposób zabezpieczą systemy informatycznego przed atakami hakerskimi, wirusami oraz szkodliwym działaniem sfrustrowanych pracowników. Zobrazował etapowe podejście do zagadnień bezpieczeństwa środowisk IT polegające na zdefiniowaniu działania: 'przed', 'w trakcie' i 'po', które pomoże naszym Klientom być lepiej przygotowanym oraz działać znacznie sprawniej w walce z zagrożeniami.

Następna prezentację wygłosił Seweryn Jodłowski, przedstawiciel firmy Palo Alto Networks. Podczas swojego wystąpienia przedstawił metody bezpiecznego udostępniania aplikacji we własnym środowisku przy wykorzystaniu rozwiązań klasy Next-Generation Firewall. ”Dzisiejsze aplikacje wyglądają inaczej. W większości używają portów dynamicznych, szyfrowania i różnych innych technik, które pozwalają im omijać tradycyjne zabezpieczenia tak aby być stale dostępne dla użytkowników końcowych. Ślepe blokowanie tych nowych aplikacji w taki sposób, jak gdyby były zagrożeniem nie jest rozwiązaniem, ponieważ wiele z nich wykorzystywanych jest z korzyścią dla firm. Kontrola z użyciem wielu różnych rozwiązań takich jak firewall, systemy IPS/IDS lub DLP jest męcząca i dość kosztowna” – mówił Jodłowski.

Po krótkiej przerwie, Jarosław Ulczok zaprezentował kolejną innowację wprowadzoną przez Trend Micro - Custom Defense. "DeepDiscovery jest pierwszym rozwiązaniem przeznaczonym do identyfikacji nieznanych zagrożeń i blokowaniu komunikacji z serwerami command and control wykorzystywanymi w atakach ukierunkowanych. Siłą rozwiązania jest analiza każdego podejrzanego pliku w kontrolowanym środowisko stacji roboczej (sandboxing)" – przekonywał J. Ulczok. "DeepSecurity nie tylko wykrywa i analizuje groźne incydenty, lecz również błyskawicznie dostosowuje strategię obronną i pozwala na kontrolę sposobu reagowania”.

Na zakończenie konferencji, Grzegorz Mucha (RSA - The Security Division of EMC) zwrócił uwagę, że przy obecnym zaawansowaniu ataków oraz ich wysokiej złożoności, należy poważnie rozważać nie tylko możliwość, że organizacja jest atakowana, ale również że atak się powiódł. Z tego powodu równie ważne, jak budowanie mechanizmów ochrony staje się stworzenie efektywnego zespołu oraz systemu reagowania na incydenty. Prezentacja miała na celu przedstawić, jak skutecznie podejść do stworzenia nowoczesnego SOC-a (Security Operations Center), zarówno od strony organizacyjnej, jak i technologicznej.

Dziękujemy naszym partnerom technologicznym: Cisco Systems, TrendMicro, Palo Alto Networks, RSA, SourceFire za współorganizację konferencji Apius Forum 2013.

Wszystkim uczestnikom konferencji bardzo serdecznie dziękujemy za aktywny udział oraz zapraszamy na następne wydarzenia organizowane przez Apius Technologies.