apius-logo
upper-burgerbottom-burger
Apius wspiera bank
01.
Bank Ubrań wspiera młodych pochodzących z domów dziecka i rodzin zastępczych

Kiedy trafia do nas propozycja wzięcia udziału w projekcie, który łączy biznes i modę, mówimy TAK.

Akcja o tytule bank ubrań organizowana przez Fundację: Program Pomocy Pierwsza Praca oraz Pankracy działa od 2019 roku.

 

Nasi pracownicy hojnie zasilili zasoby warsztatów "w dobrym stylu do pierwszej pracy" organizowanych tym razem w Krakowie, w ramach całej akcji bank ubrań. Warsztaty mają na celu metamorfozę uczestników oraz przekazanie im odzieży biznesowej wraz z profesjonalnym zdjęciem do CV. W naszych przekazanych pakietach znalazły się: koszule, marynarki, garnitury, krawaty, garsonki, spódnice, żakiety czy torebki.

 

Bank Ubrań wspiera młodych pochodzących z domów dziecka i rodzin zastępczych, którym z różnych przyczyn może być trudniej niż innym na początku dorosłości. Pomógł już 109 kobietom w wieku od 17-28 lat, które były lub nadal przebywają w pieczy zastępczej.

* Zebrano prawie 3 tyś ubrań z całego kraju!

* Pokonano prawie 4100 km po całej Polsce.

* Odwiedzono następujące miasta: Warszawa 3x, Kraków, Toruń, Olsztyn, Gdańsk, Poznań, Lublin, Wrocław!

* Zaangażowano m.in.: 12 stylistów, 27 wizażystów, 24 fryzjerów, 12 fotografów.


„- Bank wsparliśmy z całego serca i jesteśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w tak potrzebnej inicjatywie. Z doświadczenia wiemy jak stresujące bywa pierwsze spotkanie i rozmowa o pracę oraz jak dużym wsparciem jest profesjonalna pomoc na starcie” – mówi Barbara Mroczka, Dyrektor Komunikacji. – Moje Koleżanki i koledzy chętnie angażują się w takie akcje, które niosą pomoc i wsparcie, co osobiście napawa mnie radością. – dodaje B. Mroczka