apius-logo
upper-burgerbottom-burger
Forum TUV NORD
już za nami
01.
Forum TUV NORD już za nami

Forum rozpoczął wykład inauguracyjnym autorstwa Pana Michała Baranowskiego dziennikarza motoryzacyjnego, który opowiedział o rynku samochodów przyszłości, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju elektromobilności. Kolejni prelegenci zgłębiali ten temat w krajach Europy Środkowo–Wschodniej a także skupiali się na audytach IATF 16949 – doświadczeniach po przeprowadzonych audytach czy nowych wymaganiach dotyczące FMEA - podejście AIAG i VDA. Sztuczna inteligencja w systemach komunikacji i cyberbezpieczeństwo przemysłowe to kolejny wykład, poświęcony automatyzacji sieci przemysłowych i kierunkach jego rozwoju.


W drugim dniu Forum podczas pracy w grupach warsztatowych uczestnicy mieli okazję przejść od teorii do praktyki. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielił się ekspert Apiusa - Michał Gładysz, który poprowadził zajęcia poświęcone ujednoliceniu poziomu bezpieczeństwa informacji w branży, czyli „VDA&TISAX – jak spełnić wymagania klienta (bezpieczeństwo informacji) w branży automotive?”


Forum odbyło się w dniach 4-5 października br.w Hotelu Gołębiowski w Karpaczu. Uczestnicy oprócz dawki wiedzy, mogli skorzystać z wycieczki do zakładów i muzeum SKODA w Mlada Boleslaw.