apius-logo
upper-burgerbottom-burger
Devopsdays
z Apiusem
20 maja br. społeczność specjalistów IT zorganizowała pierwszą konferencję DevOpsDays w Poznaniu.
01.
DevOpsDays z Apiusem

Apius wraz ze Splunkiem został partnerem tego spotkania, które zgromadziło przeszło 200 uczestników.

DevOpsDays to cykl konferencji odbywających się na całym świecie mających na celu propagowanie nowoczesnego IT. Konferencja zrzesza osoby zainteresowane tematyką devops, continous integration, continous deployment, automatyzacji, serverless, konteneryzacji, cloud native czy mikroserwisów. W Poznaniu rozmawiano o nowoczesnym podejściu do realizacji projektów IT rozumianym jako wspólna odpowiedzialność za osiągnięcie celu zamiast twardych podziałów na mniejsze zespoły.

Spotkania DevOpsDays organizowane są przez wolontariuszy na całym świecie od 10 lat, a zapoczątkował je Patryka Deboise - ojciec devops, współtwórca tego pojęcia oraz inicjator takiego sposobu zarządzania i pracy.

"- Merytoryczny event dotyczący niezwykle dynamicznie rozwijającego się obszaru technologii, który stał się dla nas źródłem wielu interesujących informacji odnośnie kierunku rozwoju tych obszarów" - mówi Paweł Fundament, Dyrektor ds. Kluczowych Klientów" - Świetna organizacja zarazem luźna forma. Impreza powinna wejść na stałe do obowiązkowego kalendarza, może następna edycja odbędzie się w Krakowie" - dodaje P. Fundament.