apius-logo
upper-burgerbottom-burger
Netskope SASE w ofercie Apius
01.
Apius dołączył do elitarnego grona platynowych partnerów firmy Netskope

Miło nam poinformować, że Apius dołączył do elitarnego grona platynowych partnerów firmy Netskope. Tym samym dołączyliśmy do grona zaledwie 2 polskich firm posiadających najwyższy poziom specjalizacji w tej technologii.

„- Wiążemy z architekturą SASE, a w szczególności z rozwiązaniem Netskope, bardzo duże nadzieje. Nasi Klienci podążają w stronę rozwiązań chmurowych i zastępowania własnej infrastruktury rozwiązaniami świadczonymi w modelu as-a-service. Ich dane, użytkownicy i infrastruktura ulegają coraz większemu rozproszeniu w Internecie. Tradycyjne mechanizmy bezpieczeństwa, nastawione na ochronę aplikacji i danych w ramach data center, nie są w stanie zapewnić odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa przy zachowaniu wysokich parametrów jakości transmisji, skalowalności i wydajności. Dzięki architekturze SASE, stos bezpieczeństwa może podążać za użytkownikami i danymi, godząc wymagania Klientów względem bezpieczeństwa, jakości i mobilności.” – mówi Grzegorz Flak, Wiceprezes Apius Technologies.

 

Rozwiązanie klasy SASE uzupełnia lub zastępuje tradycyjne rozwiązania klasy web proxy, CASB, firewall segmentu użytkowników, zdalny dostęp, DLP, sandbox/ATP. Zamiast kierować ruch do urządzenia filtrującego, użytkownicy łączą się z usługą w chmurze SASE, która pośredniczy w dostępie do usług internetowych, aplikacji i danych. Ruch poddawany jest inspekcji oraz konsekwentnemu egzekwowaniu polityki bezpieczeństwa, a aktywność użytkowników analizowana jest pod kątem ryzyka.

 

Netskope SASE to największa na świecie prywatna chmura bezpieczeństwa zapewniająca klientom szeroki zakres usług, niezrównaną wydajność i niezawodność (SLA 99.999%). Infrastruktura chmurowa Netskope ulokowana jest w ponad 62 lokalizacjach na świecie, w tym w Polsce. Każda lokalizacja posiada liczne bezpośrednie podłączenia do sieci największych operatorów telekomunikacyjnych oraz dostawców usług chmurowych, zapewniając zawsze najlepszą ścieżkę pomiędzy użytkownikami a aplikacjami - niezależnie od tego, gdzie w danej chwili znajdują się użytkownicy oraz w jakiej lokalizacji lub usłudze przechowywane są dane.

 

Netskope to amerykańska firma założona w 2012 roku, będąca światowym liderem w zakresie bezpieczeństwa dostarczanego w modelu SASE (ang. Secure Access Service Edge). Netskope obecny jest w ponad 62 krajach na świecie. Zatrudnia ponad 2200 osób i dostarcza swoje rozwiązania dla ponad 33% Klientów z listy Fortune 100. Rozwiązanie firmy Netskope zostały wielokrotnie docenione między innymi przez Gartnera czy IDC.