apius-logo
upper-burgerbottom-burger
Rozwiązania:
WorkSAFE®
01.
Informacje ogólne

Jego unikalną cechą jest bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa w połączeniu z elastycznością względem warstwy sprzętowej. WorkSAFE® może być uruchamiany tradycyjnie z dysku twardego, ale nie jest to dla niego żadne organicznie. Środowisko może zostać uruchomione z dowolnego nośnika pamięci, jeśli tylko umożliwia to architektura sprzętowa. Dzięki temu możesz zabrać swoje biuro ze sobą, gdzie chcesz i korzystać z niego na każdym komputerze, laptopie, terminalu nie martwiąc się o bezpieczeństwo swoich danych. Niezależnie od tego czy będzie to komputer w hotelowej kafejce internetowej, terminal na uczelni, hot- desk w biurze twoje dane będą zawsze bezpieczne. Nie ważne czy korzystasz z sieci prywatnej, publicznej, czy jest to Wi-Fi w galerii, całość transmisji jest domyślnie szyfrowana tak aby osoby postronne nie miały możliwości podsłuchania sesji i przejęcia twoich danych i informacji. WorkSAFE® może też być uruchamiany w postaci wirtualnego systemu dzięki czemu jego możliwości stają się jeszcze większe, a platforma sprzętowa która stanowi bazę każdego systemu zaczyna być umowna. Dzięki temu pojęcie wirtualizacji desktopów zaczyna mieć zupełnie nowe oblicze. Apius NGV® (Next Generation Virtualization) to innowacyjne podejście w technologiach wirtualizacji bez potrzeby budowy kosztownych Data Center wyposażonych w drogie bardzo wydajne serwery. Bez potrzeby wykupowania i utrzymywania łącz o wysokiej przepustowości. Dzięki technologii NGV® nie ma potrzeby inwestowania w redundantną wysokowydajną infrastrukturę. NGV® umożliwia stworzenie niezawodnego wysoko dostępnego rozproszonego środowiska pracy wirtualnej cechującego się dużą szybkością działania oraz niespotykaną w tradycyjnych rozwiązaniach wirtualizacyjnych skalowalnością i niezawodnością.


BEZPIECZEŃSTWO


Apius WorkSAFE® został przygotowany z myślą o użytkownikach biznesowych dla których bezpieczeństwo, możliwości centralnego zarządzania oraz unifikacji środowiska stanowią kluczową wartość. Wieloletnie doświadczenie inżynierów oraz programistów Apius Technologies S.A. umożliwiło stworzenie systemu operacyjnego, który jest odpowiedzią na najczęstsze problemy oraz wyzwania z którymi na co dzień zmagają się działy IT. System jest w pełni odporny na większość ataków jakie pojawiają się z sieci. Nie ma możliwości nieautoryzowanych instalacji zarówno świadomych jak i dziejących się bez wiedzy użytkownika dzięki czemu tak ostatnio popularne oprogramowanie typu malware nie stanowią zagrożenia. Również sam użytkownik nie może nieświadomie uszkodzić systemu. System ma zaimplementowaną technikę „samoprzywracania” po jej aktywacji z dokładnością co do położenia ikon po kolejnym restarcie wszystko wraca do stanu pierwotnego. System standardowo został wyposażony w oprogramowanie firewall dzięki czemu jest jeszcze bardziej odporny na zewnętrzne zagrożenia. Zaimplementowane wsparcie dla technologii 802.1x umożliwia zintegrowanie z infrastrukturą użytkownika dając 100% pewność, że nikt nie podszyje się pod naszą stację. System posiada też wsparcie dla zdalnego uwierzytelnienia AD, LDAP. Poza standardowymi metodami uwierzytelniającymi typu hasło, system posiada wsparcie dla technologii SmartCard, NFC dzięki czemu istnieje możliwość podwójnej autentykacji użytkownika. Jest to szczególnie ważne w ogólnodostępnych miejscach, gdzie dostęp do fizycznej stacji mogą mieć różne, w tym i przypadkowe osoby np. kioski informacyjne na uczelniach, urzędach czy też terminale w salach szpitalnych lub stacje robocze w centrach Call Center, gdzie wiele osób korzysta z tych samych stacji i relatywnie łatwo podszyć się pod kogoś innego. Co bardzo istotne niezależnie od medium z którego system został uruchomiony jest on w całości szyfrowany. Dzięki czemu nawet fizyczna kradzież urządzenia czy przypadkowe zagubienie nośnika nie stanowi zagrożenia.


CENTRALNE ZARZĄDZANIE SYSTEMEM


System od początku projektowany był tak, aby umożliwić maksymalnie efektywne zarządzanie i monitoring końcówkami. Niezależnie od tego czy jest to terminal szpitalny, info – kiosk czy stacja robocza np. w sieci rozległych placówek, hipermarketów lub stanowisko pracy przedstawiciela handlowego, dział IT może mieć pełny lub ograniczony monitoring tego co dzieje się w systemie poprzez panel administracyjny. W ramach tego komponentu systemu dostępne są następujące funkcjonalności:

Pulpit Zdalny - Umożliwia on przejęcie pulpitu użytkownika. Funkcja ta może być przydatna nie tylko dla służb IT ale również w siedzibach call center gdzie konsultanci mogą wykonać pewne czynności za użytkownika. Przykładem tego mogą być oddziały banku, placówki partnerskie lub ubezpieczyciele działający w terenie, gdzie w pewnych przypadkach centrala firmy może wykonać pewne czynności za użytkownika. Centralne upgrady - Wszyscy wiemy jak wiele pracy wiąże się z utrzymaniem aktualnych wersji aplikacji, systemów i bibliotek. W szczególności w organizacjach, które mają rozproszoną infrastrukturę geograficzną. Dlatego też system WorkSAFE® umożliwia centralną propagację nowych wersji aplikacji, poprawek systemowych czy nowych funkcji systemu. A wszystko to dzieje w sposób transparenty dla użytkownika bez kłopotliwego przerywania pracy czy restartów systemu.

Autodiagnostyka i Systemy powiadomień - system wyposażony jest w szereg wewnętrznych narzędzi służących autodiagnostyce. Potrafi on analizować integralność nie tylko swoich komponentów ale również warunków zewnętrznych niezbędnych do poprawnej pracy np. dostępność łącza internetowego. System sam rozpoznaje czy ma komunikację z centralą i powiadamia mailem lub SMS odpowiednie służby. Nie wymaga to od użytkownika żadnych akcji. Dodatkowo panel administracyjny wyposażony jest w system powiadomień POP-UP. Powiadomienia te wysyłane mogą być podobnie jak to ma miejsce w systemach pocztowych z równymi priorytetami oraz za „potwierdzeniem odczytu”. Funkcja ta może być pomocna zarówno służbom technicznym informującym o np. zbliżającym się terminie upgradu bądź planowanym przestoju ale może być również wykorzystywana do celów biznesowych np. informując o akcjach marketingowych bądź zmianach regulaminów. Informacje o dostarczeniu i odczytaniu wiadomości są logowane i centralnie przechowywane.

Monitoring i statystyki - Apius WorkSAFE® dostarcza do panela administracyjnego szereg statystyk i informacji związanych z pracą samego systemu jak i urządzeń peryferyjnych takich jak routery dostępowe czy drukarki, jeśli stanowią one część środowiska pracy. Dzięki temu administratorzy mogą np. na bieżąco śledzić zużycie materiałów eksploatacyjnych, obciążenie łącza, stan urządzeń aktywnych w oddziale. Istnieje możliwość zdefiniowania automatycznych alertów w przypadku wystąpienia awarii czy nawet kończącego się tonera.

Zarządzanie dostępami internetowymi – system dostarczany jest wraz wbudowaną przeglądarką internetową która została zaprojektowana i zbudowana z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Przeglądarka internetowa zintegrowana została z panelem administracyjnym. Dzięki temu istnieje możliwość pełnej jej konfiguracji zdalnej w której najważniejsze cechy to konfiguracja zakładek czyli stron dopuszczonych do użytkowania np. aplikacja webowa, intranet, strony dostawców i kooperantów.


ZAWARTOŚĆ PAKIETU


Środowisko pracy standardowo wyposażone jest w rozwiązanie klasy Office w pełni kompatybilne ze wszystkimi formatami biurowymi dostępnymi na rynku, w tym w szczególności Microsoft Office. Użytkownik otrzymuje pełnoprawny edytor tesktu, arkusz kalkulacyjny, program pocztowy oraz przeglądarkę plików PDF jak i przeglądarkę internetową. W skład pakietu wchodzi również program do skanowania oraz prostej obróbki obrazów przede wszystkim dedykowanego do digitalizacji dokumentów tożsamości. Środowisko może zostać wzbogacone o kolejne aplikacje na specjalne życzenie klienta w tym również o aplikacje działające w środowisku MS Windows.

02.
Odbiorcy

Apius WorkSAFE sprawdzi się wszędzie tam gdzie nie ma stałego nadzoru nad systemami ze strony służb IT. Wszędzie tam gdzie użytkownicy korzystają z aplikacji centralnej firmy poprzez zdalny dostęp nie mając codziennego wsparcia w postaci administratorów. System ten doskonale spełnia swoje zadania w sytuacji, gdy użytkownik końcowy używa prywatnego sprzętu.Uruchamiając środowisko WorkSAFE® do pracy służbowej nie musi rezygnować z prywatnego systemu. Ze względu na swoją elastyczność przykłady zastosowań można mnożyć::

  • rozległe geograficznie placówki,
  • franczyzy,
  • odziały sklepów,
  • szpitale,
  • uczelnie,
  • urzędy administracji publicznej,
  • agenci ubezpieczeniowi,
  • przedstawiciele handlowi.
03.
Rozwiązania dla naszych klientów
Zainteresowany Naszymi Usługami?
04.
Zobacz także